První pohyby…

Na první pohyby dítěte jsem čekala už s velkou netrpělivostí, asi jako každá těhule.

Podle tabulek prvorodiček jsem je měla čekat kolem 20. tt, a to formou bublání, vlnění, nebo poněkud poeticky jako doteky motýlích křídel. Alespoň to tak všechny mámy popisovaly.

Tak za prvé, pohyb jsem zaznamenala v týdnu 17. + 2, a za druhé jsem měla pocit, že si mé dítě stěhuje dětský pokojíček do obyváku anebo pořádá kinder párty na horské dráze v kombinaci s gymnastickou sestavou.

Když to máte tak, jak jsem měla já, úplně stačí, když miminku pošlete jen virtuální obejmutí, není třeba mít vše na verbální komunikaci, klidně si s miminkem povídejte v duchu.

Já jsem už v té době chodila asi dva roky na Thétu, což je léčitelství duší. Neee, není to žádné čáry máry, ani woodoo, ale svět andělů, který mi je blízký.

No, každopádně, když vám nepřijde, nebo naopak přijde přirozené si s pupkem dělat seance, povídat si, hladit si břicho a cokoliv dalšího bláznivého, tak to dělejte, jak cítíte.

U mě to přišlo až s prvními pohyby a odhalením pohlaví miminka. Už to najednou nebylo „TO“, ale konkrétní osoba s konkrétním pohlavím.

Nabere to trochu jiné rozměry a do komunikace s dítětem se začal zapojovat i tatínek, pro kterého to není už jen airbag na břiše a na kterého ta naše frndice paradoxně reaguje úplně nejvíc.

Nevím, o čem si ti dva povídají, ale občas si přijdu jako páté kolo u vozu, nebo že jim tam dokonce křením.

Mary

  • Nejnovější příspěvky
  • Jak být ve 40 MATKOU a NEZBLÁZNIT SE z toho!