Předporodní kurz ANO či NE?

Každý má svůj způsob a cestu k získání si informací o mateřství.

Já jsem typ člověka, který z duše nemá rád fóra, nerad čte odbornou literaturu, a to i přesto, že jsem to první trimestr zkoušela. Bylo to jedno velké sebeznásilňování, takže i od toho jsem později upustila. Můj čas je příliš vzácný.

Určitě je super mít kolem sebe zkušené mámy, které vám velmi rády pomohou, ale zase: 10 matek – 10 názorů. Je jen na vás co si přeberete z toho množství informací, vyzkoušíte a bude vám přirozené.

Když jsem byla třemi asociacemi oslovena, abych jejich kurzy navštívila, říkala jsem si proč ne? Sice hodně holek mi řeklo, že nešly, protože to tak necítily, nebo pro X dalších důvodů proč ne. Oukej, někdo to vidí očima plýtvání času, nebo byznysu, ale děti jsou byznys, už se s tím musíme smířit a je jen na nás, co z toho budeme považovat za důležité a co ne.

Z nabídek jsem nakonec zvolila společnost Aperio www.aperio.cz. Byla mi sympatická po všech stránkách včetně přednášejících.

Když mi dorazily informace o účasti kurzu, tak první, co mě zarazilo, byly 3 hodiny každé přednášky. Moje první reakce?  A sakra, co tam budu ty 3 hodiny dělat? Nevydržím sedět ani hodinu! No co, vezmu si alespoň hodně jídla a pojmu to jako piknik, když už mají u baráku kousek zahrady.

To, že tu svačinu ani nevytáhnu jsem pochopila po prvních 20minutách. WTF? Ta přednášející (mimo jiné velmi charismatická, vzdělaná a šarmantní žena) mi snad vidí do hlavy, že mi odpovídá na všechny ty otazníky, které se ve mně melou, perou a tečou i ušima.

Tak za prvé jsem byla fascinovaná množstvím párů, které přišlo (dotáhnout mého chlapa by bylo nad můj výkon), takže velký obdiv.

Za druhé jsem nevěřila, že bych po skončení kurzu vydržela sedět a poslouchat ještě hodinu a za třetí, při výzvě přednášející, zda máme nějaké otázky, se hlásili především tatínci… Jsem snad na jiné planetě?

Můj chlap sotva mluví, natož aby zvedl ruku a kladl milión dotazů. Ono vlastně celkově bylo i příjemné být v místnosti s dalšími budoucími maminkami a být tak trochu v maminkovském módu.

Když to tak shrnu, tak jsem z každého kurzu odešla s ucelenými informacemi a plně uspokojena. Pokud já mohu za sebe říci, zda navštívit předporodní kurzy, tak za mě velké ANO. Sice si 70% z toho, co na přednášce bylo řečeno nepamatuju, ale ten spokojený pocit, se kterým jsem odcházela, tak ten určitě stál za to!

  • Nejnovější příspěvky
  • Jak být ve 40 MATKOU a NEZBLÁZNIT SE z toho!