MARY a její osobní příběh...

 

Ahoj, jmenuju se Mary a když mi bylo 40 let, byla jsem těhotná! 

Dlouhou dobu jsem byla ve svém životě velmi aktivní, pracovala jsem, tvořila a hodně cestovala. S tím, jak mi přibývaly roky, se moje okolí začalo zajímat, kdy budu mít dítě. Začala jsem slýchávat: „Měla bys mít už dítě! Máš na to už věk!“ To jsem vlastně slýchávala už od svých třiceti... 

Ale já to tak vůbec necítila. Chtěla jsem cestovat, nebýt omezená a hlavně být nezávislá. Nehledě na to, že má volba partnerů nebyla vždy šťastná. Díky, Bože, že alespoň tady jsi mi dal čas si počkat, až pochopím, že není všechno zlato, co se třpytí.

Od kamarádek jsem na jednu stranu slýchávala, jak velmi často naříkají, co všechno je s dítětem omezuje, jak jsou unavené a další nevýhody. A na druhou stranu, že je to ale skvělé a ať si dítě určitě taky pořídím. Měla jsem vždy pocit, že v tom sajrajtu jen nechtějí být samy…
Byla jsem tak zvláštně ovlivněná celým okolím, že jsem si sama naprogramovala, že dítě vlastně k životu nepotřebuju. A to když řeknete v naší společnosti nahlas, koukají na vás skrz prsty. Nebylo jednoduché tomu čelit, ale svým způsobem mi to bylo vlastně celkem šumák…

Nastalo období hledání sama sebe a díky Thétě, která mi krásným osudem přišla do cesty, jsem začala intenzivně pracovat na osobním růstu. Dala jsem si konečně čas sama pro sebe, zastavila se a řekla si, co skutečně chci. 

Prvně v životě jsem cítila upřímně sama k sobě, že nemít dítě by byl další krok, ale do prázdna. Konečně jsem to tak cítila, že jsem na to skutečně připravená a že to zvládnu. Neskutečné, jak vesmír funguje, když vidí, jak moc práce jste na sobě udělali, a po vyslání přání přišel šok (v dobrém slova smyslu). Jsem těhotná, a to hned napoprvé…

Pomooooc, panikaaa, já neměla ani čas se na to celé připravit a přijmout takhle rychle velkou změnu. Vždyť mi okolí stále kladlo na srdce, že to přeci bude trvat nějakou dobu. Moje kamarádky nemohou i několik let otěhotnět.

Takže opět bylo třeba si dát čas a začít se sžívat s touto krásnou novinkou, která mi nastartovala úplně novou etapu života.

Podařilo se mi své těhotenství si hodně užít, a to i se všemi změnami, které to s sebou neslo, a snažila jsem se být každý den v plné přítomnosti.

Přeskládaly se mi priority a ani to nebolelo.

Cítila jsem, že neexistuje žádná komplikace, se kterou bych se neuměla vyrovnat. Zkrátka, byla jsem připravená.  

V průběhu těhotenství jsem hodně odpočívala a užívala si harmonii se svým dítětem. Cítila jsem se ve výborné fyzické, duševní i psychické rovnováze a ráda bych ti předala svoje vlastní zkušenosti, které mně osobně moc pomohly. 

Možná ti zjednoduší tvoje těhotenství a mateřství, nebo nějak pomohou na tvé cestě k tomu stát se matkou…

A jaká je moje VIZE?

Možná právě proto, že nejsem odborník a že vycházím ze svých bohatých životních zkušeností, dokážu nastávající mamince nabídnout jiný, ucelený, a přitom nekonvenční pohled na mateřství.