Být aktivní a jak moc?

Myslím, že moje mimino, tehdy ještě jako gestační váček, pochopilo, že když jsem si v den krásné noviny šla zaběhat 12km trasu a zacvičit na jógu, že si vybralo za matku totálního magora!

Už od prvního dne máme jedna pro druhou pochopení, takže jsem se po čase vzdala milované jógy a adrenalinových sportů, protože jsem cítila, že nám to holt nedělá dobře.

Hodně si spolu povídáme, takže ví, že kdybych se vzdala svých vášní, jakými jsou tanec a cestování, byla by ze mě frustrovaná matka.

Samozřejmě, že si v tanci a sportování musím spoustu věcí modifikovat a na základě mimina stavím i choreografie, ale mohu de facto bez většího omezení stále pracovat, tancovat a věnovat se svým koníčkům.

Nejdůležitější, alespoň pro mě, bylo začít vnímat své tělo.

Věřte mi, je velmi chytré a ono vám samo řekne, co je pro něj v tomto období přirozené a co ne. Pokud máte obavy, nebo se necítíte, nic nehroťte, i kdybyste měly celé těhotenství proležet, protože vám to prostě dělá dobře.

Já jsem například paradoxně celkem brzy musela skončit s dynamickou jógou, u které jsem si myslela, podle zkušeností jiných žen, že ji pojedu až do porodu. A s běháním taktéž.

Ale krásně jsem to nahradila těhotenskou jógou a běh jsem nahradila dlouhými procházkami.

Ale hlavně, dnes je tolik možností pro aktivní těhule, že si v případě zájmu snadno najdete lekci, která vás bude bavit.

Jako lektorka tanečních lekcí jsem vedla skupinové lekce, i když samozřejmě s použitím modifikovaných prvků, a to až do sedmého měsíce. Cestovala jsem, ale taktéž se zvýšenou opatrností a batohem plným magnézia.

Myslím, že za svých 40 let znám své tělo lépe než ti, kteří mě potkávají v situacích běžného života, nebo znají ze sociálních sítí . To je ke komentářům tipu: že jsem se zbláznila stále cvičit, nebo dokonce tančit. Já bych nikdy nejela na úkor toho, že ohrožuju své dítě. Takže si ušetřete čas a nepište mi, jaké komplikace mohou nastat – mě to vážně nezajímá.

Baví ji s tatínkem cvičit dechová cvičení, chodit na těhotenskou jógu, procházky do lesa a doma tančit salsu nebo bachatu.

Moc jí za to děkuju, že mohu Dovolily jsme si ten luxus, že jsme od začátku ve skvělé kondici a bez nevolností. Přála bych to všem těhotným babám! 💗

  • Nejnovější příspěvky
  • Jak být ve 40 MATKOU a NEZBLÁZNIT SE z toho!